Ozonoterapia ma szerokie spektrum zastosowania, również w leczeniu zwierząt.
Ozon znajduje tu szerokie zastosowanie w leczeniu długo gojących się ran, często opornych na leczenie antybiotykami, w dermatologii (zapalenie skóry, zapalenie uszu), w internie (biegunki). Ozonoterapia ma wpływ na procesy zapalne, układ immunologiczny, mocno oddziałuje na metabolizm tlenu w komórce. Szczególny wpływ ma na czerwone ciałka krwi – erytrocyty – zapobiega zlepianiu się krwinek czerwonych a tym samym poprawia ukrwienie tkanek. Ozon podaje się w postaci iniekcji domięśniowych, jako autohemoterapię, w formie wlewów płynów ozonowanych, suchych kąpieli gazowych, a także w maści.
Przykładem stosowania ozonoterapii w weterynarii jest lek. wet. Krzysztof Klimas z Krakowa
A także dr.Stefan Rugina Ph.D. z Rumunii, uczestnik VIII Międzynarodowej Konferencji naukowo – praktycznej, poświęconej ozonoterapii
Urządzenie Bozon – Bagato zostało zaprojektowane w celu usprawnienia pobierania krwi w procedurze autohemiotransfuzji. Przyśpiesza i ułatwia pobieranie krwi od pacjenta, a także podanie do organizmu naozowanej krwi.
Bozon – Bagato posiada odwracalną pompę perystaltyczną z siłownikiem typu krzywkowego i mikroprocesorowym układem sterowania, w tym mikrokontrolerem, czujnikiem optycznym do osiągów pompy, czujnikiem optycznym do zakończenia procedury DAHT, klawiaturą przyciskową i wskaźnikami elektroluminescencyjnymi dla wydajności pompy i czasu procedury. Zastosowanie modułu znacznie skraca czas zabiegu, zmniejsza całkowity dyskomfort odczuwany przez pacjenta podczas DAHT, liczba materiałów eksploatacyjnych jest znacznie zmniejszona.