Instytut Ozonu

Instytut Ozonu

Swoją działalność dedykujemy ozonoterapii, zdrowiu i profesjonalnemu sprzętowi.

Fitosauna – beczka cedrowa

Fitosauna wykonana jest ze specjalnie dobranego 200-300 letniego ekologicznie czystego cedru syberyjskiego, który w połączeniu z gorącą parą, nasyconą leczniczymi ziołami i olejkami cedrowymi w sposób pozytywny oddziałuje na organizm człowieka.

Fitosauna cedrowa jest bardzo korzystna dla zdrowia. Pomaga rozwiązać wiele dolegliwości zdrowotnych. Cedr syberyjski posiada właściwości zdrowotne,  często drzewo to nazywa się farmaceutą drzewnym,ponieważ posiada właściwości dezynfekujące i rzadko atakują go owady oraz mikroorganizmy.

Para, wtłaczana jest przez wytwornicę pary do wnętrza sauny cedrowej.

Użytkownik fitosauny relaksuje się, ciepło delikatnie otula jego ciało, para nawilża skórę, wspomaga jej głębokie oczyszczanie i regenerację.

Już pierwszy zabieg w fitosaunie oczyszcza organizm, zarówno na poziomie ogólnym jak też komórkowym.

Korzystanie z fitosauny pozwala redukować stres, rozluźnić mięśnie, zmniejszyć odczucie zmęczenia.

Mocną zaletą fitosauny cedrowej w porównaniu z tradycyjną sauną jest to, iż w beczce cedrowej zabiegowi poddawane jest tylko ciało, a głowa pozostaje na zewnątrz. Jest to świetna alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny.

Fitosauna cedrowa jest bardzo tania w eksploatacji i zabiera niewiele miejsca. Nie wymaga ona dodatkowej instalacji wentylacyjnej czy kanalizacyjnej. Potrzebne jest jedynie podłączenie do gniazdka zasilania.

Oferowany model mogą użytkować także osoby o mocniejszej budowie ciała.

  • Ścianki o grubości 36 mm. zapewniają wysoką wytrzymałość i trwałość.
  • Wymiary kabiny – 85 cm. * 85 cm. * 115 cm. Regulowane siedzisko (5 stopni wysokości) pozwala wygodnie korzystać z fitosauny użytkownikom o wzroście od 90 cm do 195 cm.
  • Minimalne wymiary pomieszczenia do instalacji fitosauny z generatorem pary: 150 cm * 150 cm.
  • Dzięki specjalnemu urządzeniu para nie zatrzymuje się, ale jest w ciągłym obiegu, co zwiększa jego korzystny wpływ na organizm.

Cena: 7000 zł brutto

Przewiń na górę