Pozostałe zabiegi

Bania ruska mocno rozgrzewa skórę, poprawia krążenie i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Skóra staje się bardziej napięta, oczyszczona i zyskuje na wyglądzie. Sauna ruska wpływa na narządy wewnętrzne, przyspiesza bowiem regenerację organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia, poprawia też odporność organizmu, przyczyniając się do intensyfikacji pracy układu immunologicznego. Nieodłącznym, wręcz tradycyjnym elementem kąpieli w saunie ruskiej jest masaż witkami dębowymi (tzw. wieniki). Wykonuje się go po pewnym czasie przebywania wewnątrz bani, gdy skóra jest już mocno rozgrzana i rozpulchniona. Ulistnione witki zawierają sporo garbników, olejków eterycznych oraz cennych substancji odżywczych, które uaktywniają się pod wpływem wysokiej temperatury. Masaż witkami udrażnia naczynia krwionośne poprzez rozbijanie zatorów krwionośnych w naczyniach włosowatych. Poprawia kondycję skóry, korzystnie wpływa na układ oddechowy, a także redukuje stres, napięcie i dolegliwości ze strony układu nerwowego.

Bania ruska stosowana jest w celu rozgrzania i przygotowania ciała do kolejnych zabiegów – masaży. Po przebyciu wszystkich procedur ciało jest schładzane zimną wodą.

Cennik:

seans I stopnia /bania +masaż/ – czas trwania 1:15h, cena 200 PLN;

seans II stopnia /bania + peeling + masaż/- czas trwania 2:10h, cena 350 PLN;

seans III stopnia /bania + peeling + witki + masaż/ – czas trwania 2:30h, cena 400 PLN;

seans IV stopnia /bania + peeling + witki + masaż + bursztyn 100g/ – czas trwania 3h,cena 450 PLN;

Cennik Bani Ruskiej wynajęcie na godziny:
1 os. 50 pln. za godzinę, do dyspozycji gości jest Bania ruska, salon masażu z dwoma łóżkami podgrzewanymi, samowar z herbatą, prysznic, cebrzyk, ręcznik, jednorazowe kapcie, strój do masażu, okrycie głowy.
Za dopłatą miód:
20 dek – 15 zł.
sól 20 dek – 5 zł.
bursztyn mielony 10 dek – 20 zł.
Oliwa ozonowa 100 ml. – 30 zł.
Wieniki 1 szt. – 20 zł.
Wypożyczenie szlafroku kąpielowego – 15 zł.

 

Fitosauna – Beczka cedrowa

Pozwala rozgrzać i oczyscić ciało. Posiadamy oryginalną beczkę cedrową sprowadzoną
z Krasnojarska na Syberii.
Para w niej wytwarzana jest naturalnie, poprzez gotowanie ziół oraz suszonych traw, bez użycia olejków eterycznych, najczęściej chemicznych. Zabiegi w fitosaunie wpływają na poprawę kondycji skóry, staje się ona odmłodzona, bardziej delikatna i miękka. Zabiegi w fitosaunie skierowane są dla osób z zabużeniami ciśnienia krwi (wysokie lub niskie ciśnienie), ponieważ nie dochodzi w nich do przegrzania głowy.

Cennik:

– masaż I stopnia /fitosauna +masaż relaksacyjny/ – czas trwania 1:15h, cena 150 PLN;
pakiet 5 zabiegów koszt 680pln
– masaż II stopnia /fitosauna + peeling + masaż relaksacyjny/- czas trwania 1:50h, cena 220 PLN;
pakiet 5 zabiegów, koszt 890 pln

Peeling

Przygotowując skórę do zabiegów, wskazane jest przeprowadzenie peelingu, dzięki czemu usunięciu ulegnie stary naskórek oraz poprawi się zdolność skóry do wchłaniania składników i mikroelementów.

W naszej Klinice do zabiegów wykorzystujemy tylko naturalne składniki.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

Peeling miodowo- bursztynowy – miód naturalny oraz zmielony bursztyn bałtycki. Bursztyn mielony jest na miejscu, tuż przed zabiegiem, by wydobyć zamknięte w nim olejki eteryczne z przed 40 mln lat.

Peeling bursztynowy z oliwą ozonową – zmielony bursztyn bałtycki w połączeniu z naozonowaną oliwą. Nasycenie oliwy ozonem ma miejsce w Econika Clinic. Istotne jest to, że czysta, bez dodatków oliwa naozonowana, nadaje się do użytku tylko przez 10 dni. Ozonując ją we własnym zakresie, dajemy gwarancję swieżości oraz jakości;

Peeling miodowo – solny – miód naturalny oraz sól kłodawska.

Ozokeryt

Szczególną właściwością Ozokerytu jest dobre utrzymywanie ciepła, które przekazuje się ciału człowieka podczas okładów. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne, stymuluje procesy regeneracyjne skóry. Ozokeryt może przyśpieszać regenerację po urazachi złamaniach.

Służy dobroczynnie przy zwyrodnieniach tkanek wewnętrznych. Okłady z użyciem ozokerytu stosowane były od dawna przez ludność miejscową Borysławia i Truskawca gdzie są największe pokłady tego minerału. Takie okłady stosuje się w strefach odruchowych Heda i w miejscach chorych narządów. Może stanowić ulgę przy przewlekłych bronchitach działając odkrztuszająco.

Najczęściej ozokeryt stosuje się po złamaniach by „rozruszać zastany staw” często działa wspomagająco w chorobach kręgosłupa i stawów.

Przewiń do góry