Masaż energetyzujący bursztynem

         Naturalny bursztyn bałtycki nazywany „złotem Bałtyku” posiada nie tylko wysokie walory estetyczne, które doceniają jubilerzy, złotnicy i plastycy – to jedyny znany nam kamień szlachetny pochodzenia roślinnego. Jego ważną cechą są również właściwości lecznicze, które od dawna były doceniane przez medycynę ludową, a odkrywane w nim obecnie właściwości odmładzające, coraz szerzej zdobywają przemysł kosmetyczny. Skład bursztynu jest różny i zależy w dużym stopniu od miejsca jego pochodzenia i wieku, składa się głównie z węgla (80%), tlenu (10%) i wodoru, zawiera również niewielkie ilości siarki i jodu. Dziś już wiemy, że bursztyn posiada właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu korzystnie jonizuje powietrze, co dobrze wpływa na nasze zdrowie – łagodzi napięcia nerwowe, poprawia samopoczucie, wzmacnia siły twórcze. Zgodnie z kanonami medycyny naturalnej choroba jest skutkiem przewagi ładunków dodatnich w polu elektromagnetycznym otaczającym człowieka. Panaceum na taki stan jest właśnie bursztyn naturalny, który dzięki swoim niezwykłym właściwością energetyzującym wytwarza przyjazne ładunki ujemne, przez co odzyskujemy równowagę i zdrowie. Podobnie bursztyn znajdujący się w pomieszczeniach neutralizuje negatywny wpływ pola elektromagnetycznego wywoływanego przez domowe i biurowe urządzenia elektryczne zwłaszcza telewizory, monitory komputerowe czy kopiarki. Właściwości energizujące bursztynu występują w jego formach naturalnych nie poddanych wcześniej obróbce np. wypalania w autoklawie, prasowany ciśnieniowo, gdzie ma miejsce znaczący wzrost jego temperatury. Badania wykazały również, że bursztyn naturalny poddany procesowi mikronizacji (zmieleniu w wolnoobrotowych młynkach ceramicznych) zwielokrotnia swoje dobroczynne właściwości uwalniając jedyne w swoim rodzaju olejki eteryczne sprzed ponad 40 mln lat. W formie zmikornizowanej doskonale nadaje się do różnego rodzaju zabiegów takich jak peeling czy różnego rodzaju maseczki i okłady, które ujędrniają i stymulują skórę. Są to jedyne w swoim rodzaju zabiegi, który bardzo głęboko odżywiają i energetyzują całe ciało.

Naturalny bursztyn bałtycki używany w naszej Klinice posiada wspaniałe właściwości, dzięki czemu:

  • regeneruje skórę

  • rewitalizuje skórę zmęczoną,

  • pobudza metabolizm wewnątrzkomórkowy,

  • przeciwdziała starzeniu

  • zapobiega wolnym rodnikom.

Masaż energetyzujący bursztynem wykonywany jest naturalnym, nie oszlifowanym bursztynem bałtyckim oraz jego zmikornizowaną formą w zależności od potrzeb. W trakcie masażu oddziałuje się na mięśnie, linie energetyczne i czakry. Masaż aktywizuje wewnętrzną energię i neutralizuje nadmiar ładunków dodatnich gromadzących się w organizmie na skutek stresu, zanieczyszczeń lub choroby. Wpływa na poprawę ukrwienia skóry, wspomaga układ immunologiczny i relaksuje. Wykorzystanie w trakcie masażu bursztynu zapewnia wpływ emitowanych przez nie jonów ujemnych na ciało, które zwiększają przepływ tlenu do mózgu i krwi, w wyniku czego następuje wzrost energii, poprawia się zdolność koncentracji i polepsza samopoczucie. Stres oraz dolegliwości cywilizacyjne zostają zredukowane, a ciało ukojone i głęboko wypoczęte. Kuracje bursztynowe nadadzą skórze gładkość, rozświetlą ją i wyraźnie odmłodzą.

Opis zabiegu:

zabieg nawilżająco- energizujący skórę. Wyjątkowo odżywczy i energetyzujący rytuał pielęgnacyjny, wykorzystujący leczniczą siłę bursztynów. Stres oraz dolegliwości cywilizacyjne zostają zredukowane, a ciało ukojone i głęboko wypoczęte. Użyta do zabiegu emulsja bursztynowa, maska oraz serum ma działanie ujędrniające i głęboko nawilżające.

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego rozgrzania całego ciała w bani ruskiej lub fitosaunie, gdzie w trakcie kąpieli parowej rozszerzają się pory skóry i uaktywniają się procesy oczyszczenia organizmu. Wraz z wydzielanym potem organizm wydala szkodliwe substancje, pozostałości leków i suplementów diety oraz wszelkie toksyny dostające się do organizmu wraz z pokarmem. Dzięki temu nasz organizm oczyszcza się oraz usuwa istniejące obciążenia układu nerwowo-mięśniowego oraz pozostałych układów organizmu. Po zakończeniu takiego seansu następuje chwila relaksacji, po której masażysta przystępuje do wykonywania masażu energetyzującego z wykorzystaniem miodu i naturalnego bursztynu bałtyckiego – wykorzystywany jest bursztyn w postaci obłych kawałków służących do masażu ciała jak również w postaci pyłu wchłanianego przez otwarte pory skóry w trakcie zabiegu. W trakcie zabiegu organizm może wchłonąć od. 50g. świeżo zmielonego bursztynu. Dodatkową opcją przed przystąpieniem do masażu jest intensywny peeling, którego zadaniem jest oczyszczenie skóry. Dzięki wykorzystaniu drobnej soli (kłodawska lub algowa w zależności od preferencji Klienta) dogłębnie usuwany jest martwy naskórek jednocześnie poprawiając mikrokrążenie i dotleniając skórę. Peeling wykonywany jest na całym ciele począwszy od stóp i łydek kolistymi ruchami kierowanymi ku górze ciała, aż do szyi po czym ciało spłukiwane jest letnią wodą. Tak przygotowany pacjent poddawany jest już właściwemu zabiegowi masażu energetyzującego. Końcowym elementem zabiegu jest wykonanie energetyzującego okładu z grubo zmielonego bursztynu bałtyckiego na całym ciele. Każdorazowo bursztyn mielony jest bezpośrednio przed zabiegiem, dzięki czemu wyzwalają się z jego masy wolne elektrony i wyczuwalny jest przyjemny zapach uwalnianych w ten sposób związków o charakterze lotnym znajdujące się w żywicy.

Cennik:

  • zabieg I stopnia /fitosauna +masaż energetyzujący/ – czas trwania 1:15h, cena 230 PLN;

  • zabieg II stopnia /fitosauna + peeling + masaż energetyzujący/- czas trwania 1:50h, cena 330 PLN;

  • zabieg III stopnia /fitosauna + peeling + masaż energetyzujący + okład z bursztynu bałtyckiego/- czas trwania 2:50h, cena 530 PLN;

Przewiń do góry