Masaż antycelulitowy

         Cellulit to defekt kosmetyczny spowodowany nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, co prowadzi do powstawania widocznych grudek, wgłębień i bruzd. Zjawisko jest winą złego krążenia limfy i krwi, a to z kolei powoduje zaleganie toksyn w komórkach oraz zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej. Cellulit bywa również spowodowany nieprawidłową dietą, siedzącym trybem życia, używkami, stresem lub po prostu genami. Oferowany przez nas masaż antycellulitowy przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pozwala on na rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn, stymulację mikrokrążenia i poprawę miejscowej przemiany materii. Najlepsze efekty przynosi seria przynajmniej pięciu masaży, wykonywanych co około 2-3 dni. W celu zwiększenia efektywności oddziaływania takiego masażu, poprawy elastyczności skóry czy jej wygładzenia polecany zabiegi komplementarne takie jak: fitosaunna, peeling czy vakum masaż ozonem.

Opis zabiegu:

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego rozgrzania całego ciała w bani ruskiej lub fitosaunie, gdzie w trakcie kąpieli parowej emitowana jest odpowiednio dobrana mieszanka ziołowa, która przenikając do organizmu rozszerza pory skóry i uaktywnia procesy oczyszczenia organizmu. Wraz z wydzielanym potem organizm wydala szkodliwe substancje, pozostałości leków i suplementów diety oraz wszelkie toksyny dostające się do organizmu wraz z pokarmem. Dzięki temu nasz organizm oczyszcza się oraz usuwa istniejące obciążenia układu nerwowo-mięśniowego oraz pozostałych układów organizmu. Po zakończeniu takiego seansu następuje chwila relaksacji, po której masażysta lub kosmetolog przed przystąpieniem do właściwego masażu, dokładnie smaruje skórę pacjenta odpowiednio dobranym preparatem, w którym znajdują się składniki ujędrniające i wspomagające krążenie podskórne (oliwa ozonowa, balsam ozonowy. balsamy ziołowe itp.). Dodatkową opcją przed naniesieniem na skórę preparatów jest intensywny peeling, którego zadaniem jest oczyszczenie skóry. Dzięki wykorzystaniu drobnej soli (kłodawska lub algowa w zależności od preferencji Klienta) dogłębnie usuwany jest martwy naskórek jednocześnie poprawiając mikrokrążenie, dotleniając skórę. Wykorzystanie soli działa przeciwzapalnie i odkażająco, ponadto jest ona przydatna w leczeniu chorób skóry, powstały tzw. płaszcz solny tworzy warstwę ochronną, która przez działanie osmotyczne wspomaga również nawilżenie skóry. Dodatkowo silne właściwości złuszczające soli są przydatne przy zgrubiałych fragmentach naszej skóry w takich miejscach jak łokcie, kolana lub stopy. Peeling wykonywany jest na całym ciele począwszy od stóp i łydek kolistymi ruchami kierowanymi ku górze ciała, aż do szyi po czym ciało spłukiwane jest ciepłą wodą. Tak przygotowany pacjent poddawany jest już właściwemu zabiegowi masażu antycellulitowego – wykonuje się go w kierunku serca od dolnych partii ud i pośladków ku górze w kierunku pachwin. W trakcie masażu płynnie przechodzi się od ruchów wstępnych takich jak głaskanie i rozcieranie, do ugniatania i szczypania skóry. Prawidłowo wykonany zabieg pozostawia na skórze widoczne ślady zaczerwienienia, wynikające z prawidłowo przeprowadzonego masażu. W celu zwiększenia skuteczności masażu antycellulitowego opcjonalnie oferujemy Państwu możliwość wykonania dodatkowego końcowego zabiegu vacuum masaż ozonem.

Cennik:

  • masaż I stopnia /fitosauna + masaż antycellulitowy/ – czas trwania 1:15h, cena 200 PLN;

  • masaż II stopnia /fitosauna + peeling + masaż antycellulitowy/- czas trwania 1:30h, cena 300 PLN;

  • masaż III stopnia /fitosauna + peeling + masaż antycellulitowy + vacuum masaż ozonem/ – czas trwania 2:00h, cena 380 PLN;

Przewiń do góry