Formy podania ozonu

Suche kąpiele w mieszaninie tlenowo – ozonowej

Sucha kąpiel w mieszaninie tlenowo-ozonowej – tzw. ozonowanie jest to forma zewnętrznego podania ozonu medycznego w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeniach podudzi, odleżynach, egzemach, „stopie cukrzycowej” i innych schorzeniach dermatologicznych skóry. Na wybraną cześć ciała w zależności od potrzeb nakładany jest specjalnie zaprojektowany i atestowany kombinezon zabiegowy lub pojedynczy element (rękaw na kończyny dolne lub górne), który zapewnia hermetyczność całego zabiegu. Następnie do tak powstałej hermetycznej komory aplikowany jest ozon medyczny o zmiennych stężeniach w zależności od rodzaju schorzenia.
Zabieg polega głownie na utrzymywaniu wewnątrz komory ozonu medycznego w odpowiedniej dawce i stężeniu, tak aby kąpiel w sposób maksymalny oddziaływała na miejsca poddawane leczeniu (np. stopa cukrzycowa). Nadmiar ozonu medycznego poddawany jest w czasie rzeczywistym neutralizacji w podłączonym do kombinezonu destruktorze ozonu.

Autohemiotransfuzja

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta od 100 do 150 ml krwi do specjalnego worka służącego do transfuzji z konserwantem zapobiegającemu krzepnięciu krwi. Następnie przy pomocy aparatu medycznego, krew zostaje nasycona mieszaniną tlenowo-ozonową o żądanym stężeniu ozonu, dawka tej mieszaniny  zależy od jednostki chorobowej. Krew żylna prawidłowo naozonowana, jest podawana do żyły pacjenta. Zabieg odbywa się w obiegu zamkniętym, a wszystkie elementy służące do zabiegu są sterylne oraz jednorazowego użytku. Czas trwania autohemiotransfuzji to ok 45 min. Wskazane jest przyjęcie 5 procedur.

Po zabiegach autohemotransfuzji rozpoczyna się aktywna wymiana starych  komórek krwi na nowe. Stare komórki krwi są niezdolne do przetwarzania ozonu, który rozpuszcza stare niefunkcjonalne oraz chore komórki w poszczególnych tkankach. Dzięki czemu organizm w przypadku choroby otrzymuje możliwość powrotu do naturalnej równowagi. Autohemotransfuzja zwiększa płynność krwi, zmniejszając jej zagęszczenie. Ozonowanie krwi jest procedurą polecaną w walce z zakażeniami gronkowcami i paciorkowcami, a w przypadku boreliozy potrafi zlikwidować chorobę całkowicie.

Działanie ozonu po zabiegach Autohemotransfuzji

  • Udowodniono, że mieszanina tlenowo-ozonowa ma dobroczynne działanie na organizm ludzki
  • Zwiększa frakcji tlenu rozpuszczonego we krwi
  • Zwiększa absorpcję tlenu w pęcherzykach płucnych z następowym wzrostem ciśnienia parcjalnego tlenu we krwi
  • Ułatwia dyfuzję tlenu do krwinek czerwonych poprzez wpływ na ich błony  komórkowe
  • Ułatwia oddawania tlenu z hemoglobiny do tkanek
  • Ulepsza wykorzystanie tlenu zawartego we krwi poprzez wpływ na mitochondrialny łańcuch oddechowy

Poprawia warunki krążenia krwi w naczyniach dzięki:

  • Uelastycznieniu błony komórkowej erytrocytu, przez co krwinki czerwone łatwiej przemieszczają się przez naczynia włosowate
  • Zapobieganiu rulonizacji i zlepiania się krwinek czerwonych
  • Zapobieganiu zlepiania się płytek krwi poprzez łączenie się z glutationem płytek
  • Obniżeniu stężenia lipidów całkowitych, cholesterolu i trójglicerydów

Insuflacje rektalne

Meotda podania ozonu polegająca na wdmuchiwaniu gazu rektalnie. Jest wskazana w leczeniu raka oraz innych schorzeń jelita grubego, hemoroidów, chorób pasożytniczych. Ta forma podania ozonu jest stawiana na równi z autohemiotransfuzją. Ściany jelita bardzo szybko wchłaniają ozon, przekazując do krwioobiegu i całego organizmu. Przed rozpoczęciej zabiegu Pacjent musi przygotować organizm poprzez skorzystanie z toalety.

Podanie dopochwowe

Dopochwowe podania ozonu polega na wprowadzeniu ozonu w formie gazowej za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy. Zabieg jest bezbolesny. Terapia ta jest bardzo skuteczna w przypadku wszelkich infekcji intymnych oraz grzybicy pochwy. Ozon jest także częścią programu leczenia agresywnego raka szyjki macicy.

Oliwa ozonowa

Oliwa ozonowa powstaje w procesie ozonowania oryginalnej oliwy. Nasz produkt posiada liczbę nadtlenkową 800.

Oliwę zaleca się stosować przy zwalczaniu cellulitu, do odmładzania skóry i usuwania zmarszczek poprzez blokowanie wolnych rodników, przy swędzeniu po ugryzieniu owada, poparzeniach pokrzywy, podrażnieniach skóry po goleniu albo depilacji, napięciu mięśni powodującym ból. Jej działanie jest bardzo rozbudowane, ponieważ na korzystny wpływ także na oparzenia skórne np. spod wpływu słońca, na zakwasy pojawiające się po intensywnych ćwiczeniach fizycznych, na odleżyny i pęcherze oraz na skórę trądzikową, podrażnioną albo zmagającą się z łuszczycą. Ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze. Może dokładnie oczyszczać skórę, a także ją ujędrnić. Warto zastosować oliwę ozonowaną po wykonaniu zabiegów chirurgicznych czy zabiegów laserem. Pozwoli ona na szybką i sprawną regenerację skóry. Jeśli skóra jest podrażniona (np. przez środki chemiczne), to oliwa sprawdzi się do łagodzenia podrażnień.

Oliwa ozonowana sprzyja także pozbywaniu się grzybicy stóp i infekcji grzybiczych całego ciała. Pomoże w szybszym zanikaniu siniaków. Warto ją stosować także w przypadku pojawienia się ospy wietrznej, ponieważ pomoże w gojeniu się zmian skórnych.

Jest doskonałym rozwiązaniem na wszelkie problemy skórne, trądzik, oparzenia. Nawilża i regeneruje skórę.

Woda ozonowa

wytwarzanie wody ozonowej następuje z wody destylowanej, przy użyciu tlenu pochodzącego z koncentratora tlenu. Proces ten daje gwarancję czystej medycznej wody ozonowej.

Picie świeżej wody ozonowej pozwala wyleczyć w 100% schorzenia układu pokarmowego, takie jak:

– wrzodziejącego zapalenia jelita grubego,
– wrzodów żołądka,
– wrzodów dwunastnicy   Procedura ozonowania 1 litrawody trwa ok 10 min.

Poprzez picie wody ozonowej nawadniamy organizm – czysta woda może spokojnie dotrzeć do wszystkich komórek naszego ciała, lepiej się wchłania, a to przekłada się na zdrowszy wygląd naszej cery, zmniejszony cellulit, zniwelowanie bólów głowy czy gorszego samopoczucia. Ponadto ozon wspomaga pracę układu krwionośnego i limfatycznego, mamy więc więcej sił i nie czujemy zmęczenia. Picie wody ozonowanej dodatkowo oczyszcza nasz organizm ze szkodliwych patogenów, które w różny sposób (na przykład z nieoczyszczonym pożywieniem) się do niego dostały.

Przewiń do góry